جانم فدای امام خامنه ای

بسیجی امام خامنه‌ای - احمدی نژاد کجا نشسته بود ؟!
بسم الله الرّحمن الرّحیمن و القلم و ما یسطرون
Iranian hashtags: Ayatollah al ozma Imam Khamenei ; Imam Komeini ; Ayatollah Ruhollah Khomeini ; Islamic republic of Iran ; Leader ; Shahid ; Martyr ; Tehran ; Qom ; seyed mohammad khatami ; hasan rohani ; hashemi Rafsanjani ; mehdi karrobi ; Ahmadi nejad ; hoseinali montazeri ; sanei ; dr. ebrahim yazdi ; mehdi bazargan ; Mahdi ; mosaddegh ; nategh nori ; amir kabir ; reisi ; sardar aziz jafari ; Mohsen rezaei ; rashid ; haji zade ; Tehrani moghaddam ; Ahmadi roshan ; shahriari ; rezaei nejad ; Iranian ; Hezbollah ; hizbollah ; allah ; Imam Ali ; Ahvaz ; karaj ; najaf abad ; Isfahan ; kashan ; fordo ; dehloran ; khoozestan ; oil ; petroliom ; war ; f14 ; qaher ; ghaher 313 ;
امام خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی): اگر چنانچه ما بر روى توان خودمان تكیه كنیم، استقامت آنها در هم خواهد شكست؛ این را بدانند! تا وقتى كه ما چشم‌مان به دست دیگران باشد، به جایى نمی‌رسیم. (28 بهمن 1392)
تاریخ نگارش: سه شنبه 1394/07/14 - ساعت: 15:56

احمدی نژاد کجا نشسته بود ؟!

 جایگاه احمدی نژاد دور از رهبری است

خیلی از مردمی که در مراسم بزرگداشت جان‌باختگان فاجعه منا در محضر مقام معظم ولایت شرکت کرده بودند، متوجه حضور احمدی نژاد در این مراسم نشدند؛ در حالی که احمدی نژاد اوایل مراسم وارد شد، اما چون جایی در کنار یا در ردیف امام خامنه ای به او داده نشد، کمتر دیده شد.

به هوشمندی مسئولین دفتر مقام معظم رهبری باید آفرین گفت، چرا که اگر باز هم احمدی نژاد در کنار حضرت آقا دیده می شد، بعضی ها عکس او را بازنشر می کردند و تمام خطاها و زاویه او با ولایت را تکذیب و القا می کردند که احمدی نژاد کاملاً در خط ولایت و همچنان مورد تأیید شش دانگ رهبری است.

در عکس جایگاه احمدی نژاد را داخل لوزی قرمز رنگ می بینید که کنار ستون، جلو مردم و در ردیفی نشسته است که با حضرت آقا زاویۀ ۹۰ درجه دارد!

شاید بگویید احمدی نژاد دیگر مسئولیت رسمی ندارد که این توجیه قابل قبولی نیست، چون او بعد از ریاست جمهوری نیز کنار رهبر معظم انقلاب نشسته بود، اما بازنشر عکس او و سرپوش گذاشتن بر اشتباهاتش، ظاهراً مسئولین دفتر را به این نتیجه رسانده است که جلو این گونه سوء استفاده ها را بگیرند.

دلیل دیگر این که رئیس قوه مقننه نیز نتوانست کنار صندلی امام خامنه ای بنشیند و اگر چه به همان ردیف راهنمایی شد، اما بین او و صندلی مقام معظم رهبری، دو نفر فاصله بود تا او مغموم و متفکر بنشیند و خداحافظی با امام خامنه ای را نیز از فاصلۀ چند متری انجام دهد. اگر بحث مسئولیت مطرح بود، این فاصله برای لاریجانی نیز اتفاق نمی افتاد و معنی اش این است که هم دوری احمدی نژاد و هم فاصلۀ لاریجانی، بنا به دقتی بوده است که مسئولین دفتر مقام معظم ولایت اعمال کرده اند.

 ***

می خواستم یادداشتی بر حاشیه های این مراسم بنویسم، دیدم خیلی خیلی طولانی می شود؛ شاید یکی دو نکته دیگر را عرض کنم.

***

پی نوشت: وقتی این یادداشت را در فیسبوک منتشر کردم، نوشتم: «محمود احمدی نژاد هم نگران نباشد، این فقط یک تلنگر بود تا بعضی ها بدانند که او اشتباهاتی دارد؛ در دیدارهای بعدی - و به ویژه در عزاداری محرم - امید هست که باز هم در ردیف مقام معظم ولایت جایی داشته باشد.»

نکته ای که گفته بودم

و اینک عکس شب تاسوعا:

شب تاسوعا
نظرات() چهارشنبه 1394/07/15 01:28
سلام، مراسمات زیادی بوده که احمدی نژاد کنار آقا نشسته ،البته ممکن است به مصلحتی در برنامه اخیر این کا رو کرده باشند اما الزاما آن مصلحت بیانگر زاویه ۹۰ درجه با آقا نیست
پاسخ امیر عبّاس جعفری مقدّم : به هوشمندی مسئولین دفتر مقام معظم رهبری باید آفرین گفت، چرا که اگر باز هم احمدی نژاد در کنار حضرت آقا دیده می شد، بعضی ها عکس او را بازنشر می کردند و تمام خطاها و زاویه او با ولایت را تکذیب و القا می کردند که احمدی نژاد کاملاً در خط ولایت و همچنان مورد تأیید شش دانگ رهبری است.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.