جانم فدای امام خامنه ای

بسیجی امام خامنه‌ای - ذات فوتبال کثیف است و ربطی به ایران ندارد
بسم الله الرّحمن الرّحیمن و القلم و ما یسطرون
Iranian hashtags: Ayatollah al ozma Imam Khamenei ; Imam Komeini ; Ayatollah Ruhollah Khomeini ; Islamic republic of Iran ; Leader ; Shahid ; Martyr ; Tehran ; Qom ; seyed mohammad khatami ; hasan rohani ; hashemi Rafsanjani ; mehdi karrobi ; Ahmadi nejad ; hoseinali montazeri ; sanei ; dr. ebrahim yazdi ; mehdi bazargan ; Mahdi ; mosaddegh ; nategh nori ; amir kabir ; reisi ; sardar aziz jafari ; Mohsen rezaei ; rashid ; haji zade ; Tehrani moghaddam ; Ahmadi roshan ; shahriari ; rezaei nejad ; Iranian ; Hezbollah ; hizbollah ; allah ; Imam Ali ; Ahvaz ; karaj ; najaf abad ; Isfahan ; kashan ; fordo ; dehloran ; khoozestan ; oil ; petroliom ; war ; f14 ; qaher ; ghaher 313 ;
امام خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی): اگر چنانچه ما بر روى توان خودمان تكیه كنیم، استقامت آنها در هم خواهد شكست؛ این را بدانند! تا وقتى كه ما چشم‌مان به دست دیگران باشد، به جایى نمی‌رسیم. (28 بهمن 1392)
تاریخ نگارش: چهارشنبه 1394/08/20 - ساعت: 12:56

ذات فوتبال کثیف است و ربطی به ایران ندارد

ذات فوتبال کثیف است و ربطی به ایران ندارد

متأسفانه به غلط ترویج می‌کنند که کثیفی فقط در فوتبال ایران وجود دارد، در حالی که کثیفی در خود فوتبال است و ربطی به کشور ما ندارد! کجای دنیا فوتبال سالم و پاک است؟ اگر بنا باشد از همۀ کشورها نمونه آورده شود، نیاز به یک وقت مطول است، اما فقط به دو نکته اشاره می‌کنم:

بروید ببینید مورینیو در باره کثیفی فوتبال در اسپانیا و حمایت‌های فیفا و فدراسیون اسپانیا از بارسلونا چه گفت و منجر به چه شد؟!

دیگر این‌که ببینید که در عالی‌ترین بخش فوتبال، یعنی در حوزۀ ریاست فیفا چه فسادهایی در جریان است!!! کثیفی با فوتبال عجین است و اتفاقاً آن‌ها که در رسانه‌ها از کثیفی فوتبال دم می‌زنند، معمولاً خود از این آب گل آلود بهره‌مند هستند.

اتفاقاً در کشور ما به لحاظ اعتقادات دینی مردم، اگر هم فسادی شکل بگیرد، انگیزه‌ها برای مبارزه با این فساد بسیار قوی می‌باشد.

علاوه بر فساد، فوتبال در ذات خود جنگ و خشونت و نابرادری دارد؛ هر جا فوتبال هست، مردم به جان هم می‌افتند و برای طرفداری از تیم یا بازیکن مورد علاقه‌شان اخلاق را زیر پا می‌گذارند و حتی با بستگان خود درگیر می‌شوند.

البته با همۀ این‌ها، جدی‌ترین خصلت ذاتی فوتبال، جذابیت و هیجان است و به همین دلیل نمی‌توان از آن دل کند.
فوتبال با کثیفی، خشونت، هیجان و زیبایی‌های غیر قابل انکارش عجین است. اجنبی پرست‌هایی که در رسانه‌ها فعالیت دارند، وقتی فوتبال خارجی پخش می‌کنند، زیبایی و هیجانش را مورد توجه قرار می‌دهند و وقتی به فوتبال داخلی می‌رسند، کثیفی‌اش را درشت نمایی می‌کنند و این چنین است که این باور کج به توده‌های مردم نیز القا می‌گردد.

خلاصه اینکه نگویید فوتبال ایران کثیف است، اگر کثیفی‌ای هست – که هست – مربوط به فوتبال است و فوتبال در همه جای دنیا با کثافت، فساد، خشونت و البته با زیبایی و هیجان عجین است.

-------

پ.ن: 

۱- محرومیت ۶ ساله در انتظار بلاتر و پلاتینی رؤسای فیفا و یوفا [لینک]

۲- وقتی یک جست و جوی ساده انجام دادم، دیدم تقریباً از تمام کشورهای صاحب فوتبال، گزارش هایی در مورد فساد منتشر شده است!

۳- این هم شاهدی از بی.بی.سی که اذعان می کند مقامات فیفا «فوتبال جهان» را به فساد کشانده اند. [لینک]

فساد در کل فوتبال جهان
نظرات() رهگذر
جمعه 1394/08/29 22:06
منم موافقم که ذات فوتبال کثیفه چرا که همه جای دنیا فوتبال فاسده اما بقیه رشته ها اینجوری نیست. مگر افراد تو بقیه رشته ها نمیرن؟ پس چرا فقط فوتباله که این همه فاسده؟
پاسخ امیر عبّاس جعفری مقدّم : درود بر شما
فاصله.گلناری
جمعه 1394/08/29 10:41
ذات ورزش فوتبال کثیف نیست این افراد هستند که این ورزش رو به فساد میکشن در همه جای دنیا
پاسخ امیر عبّاس جعفری مقدّم : فوتبال در ذات خود نیز بی عدالتی و خشونت و کثافت دارد.
سوال: آیا اگر در فینا جام جهانی بر اثر یک اشتباه داور و مثلا یک پنالتی اشتباهی قهرمان عوض شود، قابل برگشت است؟ خیر. این بی عدالتی در ذات فوتبال است.
ضمن این که فوتبال ذات کثیفی دارد که در همه جای دنیا به راحتی افراد می توانند از آن سوء استفاده کنند، پس ذات فوتبال کثیف است.
داستان نویس اصول گرا
یکشنبه 1394/08/24 18:43
وقتی یک جست و جوی ساده انجام دادم، دیدم تقریباً از تمام کشورهای صاحب فوتبال، گزارش هایی در مورد فساد منتشر شده است!
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.