جانم فدای امام خامنه ای

بسیجی امام خامنه‌ای - نویسندگان حوزه داستان كوتاه دفاع مقدس وارد بازیهای مكاتب غربی نشوند
بسم الله الرّحمن الرّحیمن و القلم و ما یسطرون
Iranian hashtags: Ayatollah al ozma Imam Khamenei ; Imam Komeini ; Ayatollah Ruhollah Khomeini ; Islamic republic of Iran ; Leader ; Shahid ; Martyr ; Tehran ; Qom ; seyed mohammad khatami ; hasan rohani ; hashemi Rafsanjani ; mehdi karrobi ; Ahmadi nejad ; hoseinali montazeri ; sanei ; dr. ebrahim yazdi ; mehdi bazargan ; Mahdi ; mosaddegh ; nategh nori ; amir kabir ; reisi ; sardar aziz jafari ; Mohsen rezaei ; rashid ; haji zade ; Tehrani moghaddam ; Ahmadi roshan ; shahriari ; rezaei nejad ; Iranian ; Hezbollah ; hizbollah ; allah ; Imam Ali ; Ahvaz ; karaj ; najaf abad ; Isfahan ; kashan ; fordo ; dehloran ; khoozestan ; oil ; petroliom ; war ; f14 ; qaher ; ghaher 313 ;
امام خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی): اگر چنانچه ما بر روى توان خودمان تكیه كنیم، استقامت آنها در هم خواهد شكست؛ این را بدانند! تا وقتى كه ما چشم‌مان به دست دیگران باشد، به جایى نمی‌رسیم. (28 بهمن 1392)
نویسنده: دبیرخانه
تاریخ نگارش: شنبه 1390/11/1 - ساعت: 16:27

نویسندگان حوزه داستان كوتاه دفاع مقدس وارد بازیهای مكاتب غربی نشوند

دبیر پنجمین جایزه ادبی یوسف رشد داستان كوتاه دفاع مقدس را در كشور و در عرصه جهانی خوب توصیف كرد و افزود: دلیل این رشد وارد نشدن نویسندگان این حوزه به بازیهای مكاتب غربی است .

           

'عباس جعفری مقدم' روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا یادآورشد: در خلق آثار این حوزه و در مقایسه با رمان و داستان بلند شاهد رشد چشمگیری هستیم.

 

وی با بیان اینكه آثار خلق شده در حد جهانی است ادامه داد: یكی از مهمترین دلایل رشد این حوزه ورود نكردن نویسندگان به بازیهای مكاتب غربی و تاثیر پذیری از آن است .

 

جعفری مقدم توضیح داد: نویسندگان داستانهای كوتاه مستقیم درگیر خاطرات شخصیت های حاضر در دوران دفاع مقدس هستند و مطالب را واقعی تر و با ذكر تاریخ دقیق آن را باز گو می كنند.

 

وی با یادآوری اینكه در خلق آثار نگاه انسانی و اعتقادی داشتن به جنگ بسیار مهم است گفت: برخی از نویسندگان در آثار خود چهره ضد جنگ و پست مدرنیسم دارند كه اگر این نگاه و رویكرد در بیان مطالب و نوشته ها اصلاح شود در عرصه داستان بلند نیز به پیشرفت های قابل توجهی دست پیدا می كنیم .

 

جعفری مقدم شناسایی نوقلمان این عرصه، ایجاد انگیزه و حمایت از داستان نویسان را از راههای كمك به ارتقا این حوزه عنوان كرد.

 

كارشناس حوزه داستان نویسی استقبال مخاطبان از آثار دفاع مقدس در سالهای اخیر را خوب توصیف كرد و گفت: در چند سال گذشته مافیای توزیع كتاب در دست كسانی بود كه نگاه ارزشی به مقوله نشر نداشتند و همواره جمله كلیشه ای ' آثار دفاع مقدس مخاطب ندارد' را مطرح می كردند خوشبختانه با ورود نویسندگان و ناشران ارزشی به این حوزه شاهد ارتقای كیفیت تولید، چاپ و توزیع مناسب كتاب و استقبال خوب مخاطبان هستیم.

 

وی به نظرات برخی از افراد غیر ارزشی كه عنوان می كنند آثار دفاع مقدس را سازمانهای دولتی خریداری می كنند و تبلیغات وسیعی برای معرفی آن انجام می دهند اشاره كرد و ادامه داد: وقتی اثری به لحاظ محتوایی ارزشمند شد، تبلیغات برای معرفی آن گسترده خواهد شد ، تبلیغات خوب توزیع خوب و استقبال را به دنبال دارد .

 

دبیر پنجمین جایزه ادبی یوسف با بیان اینكه در سالهای اخیر آثار ارزشمندی در حوزه دفاع مقدس به بازار نشر عرضه شده است افزود:با حمایت مسوولان و متولیان امر فرهنگ شاهد رشد خوبی در عرصه داستان كوتاه و بلند دفاع مقدس خواهیم بود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات()