جانم فدای امام خامنه ای

بسیجی امام خامنه‌ای - هرچه آموخته‌ام از خارج دانشگاه است
بسم الله الرّحمن الرّحیمن و القلم و ما یسطرون
Iranian hashtags: Ayatollah al ozma Imam Khamenei ; Imam Komeini ; Ayatollah Ruhollah Khomeini ; Islamic republic of Iran ; Leader ; Shahid ; Martyr ; Tehran ; Qom ; seyed mohammad khatami ; hasan rohani ; hashemi Rafsanjani ; mehdi karrobi ; Ahmadi nejad ; hoseinali montazeri ; sanei ; dr. ebrahim yazdi ; mehdi bazargan ; Mahdi ; mosaddegh ; nategh nori ; amir kabir ; reisi ; sardar aziz jafari ; Mohsen rezaei ; rashid ; haji zade ; Tehrani moghaddam ; Ahmadi roshan ; shahriari ; rezaei nejad ; Iranian ; Hezbollah ; hizbollah ; allah ; Imam Ali ; Ahvaz ; karaj ; najaf abad ; Isfahan ; kashan ; fordo ; dehloran ; khoozestan ; oil ; petroliom ; war ; f14 ; qaher ; ghaher 313 ;
امام خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی): اگر چنانچه ما بر روى توان خودمان تكیه كنیم، استقامت آنها در هم خواهد شكست؛ این را بدانند! تا وقتى كه ما چشم‌مان به دست دیگران باشد، به جایى نمی‌رسیم. (28 بهمن 1392)
تاریخ نگارش: سه شنبه 1397/01/21 - ساعت: 14:13

هرچه آموخته‌ام از خارج دانشگاه است

بسم الله النّور

 

من بچه شاه عبدالعظیم هستم و درخانه‌ای به دنیا آمده و بزرگ شده‌ام که درهر سوراخش که سر می‌کردی به یک خانوادۀ دیگر نیز برمی‌خوردی .

 

تصور نکنید که من با زندگی به سبک و سیاق متظاهران به روشنفکری ناآشنا هستم، خیر من از یک راه طی شده با شما حرف می‌زنم.

من هم سال‌های سال در یکی از دانشکده‌های هنری درس خوانده‌ام، به شب‌های شعر و گالری‌های نقاشی رفته‌ام. موسیقی کلاسیک گوش داده‌ام. ساعت‌ها از وقتم را به مباحثات بیهوده دربارۀ چیزهایی که نمی‌دانستم گذرانده‌ام. من هم سال‌ها با جلوه فروشی و تظاهر به دانایی بسیار زیسته‌ام. ریش پروفسوری و سبیل نیچه‌ای گذاشته‌ام و کتاب «انسان تک ساحتی» هربرت مارکوز را -بی‌آنکه آن زمان خوانده باشم‌اش- طوری دست گرفته‌ام که دیگران جلد آن را ببینند و پیش خودشان بگویند:«عجب فلانی چه کتاب‌هایی می‌خواند، معلوم است که خیلی می‌فهمد.»... اما بعد خوش‌بختانه زندگی مرا به راهی کشانده است که ناچارشده‌ام رودربایستی را نخست با خودم و سپس با دیگران کنار بگذارم و عمیقاً بپذیرم که «تظاهر به دانایی» هرگز جایگزین «دانایی» نمی‌شود، و حتی از این بالاتر دانایی نیز با «تحصیل فلسفه» حاصل نمی‌آید. باید در جست‌وجوی حقیقت بود و این متاعی است که هرکس به‌راستی طالبش باشد، آن راخواهد یافت، و در نزد خویش نیز خواهد یافت.

 

حقیر هرچه آموخته‌ام از خارج دانشگاه است. بنده با یقین کامل می‌گویم که تخصص حقیقی درسایۀ تعهد اسلامی به دست می‌آید و لاغیر. قبل از انقلاب بنده فیلم نمی‌ساخته‌ام اگر چه با سینما آشنایی داشتم. اشتغال اساسی حقیر قبل از انقلاب در ادبیات بوده است. اگر چه چیزی – اعم از کتاب یا مقاله – به چاپ نرسانده‌ام. با شروع انقلاب، حقیر تمام نوشته‌های خویش را اعم از تراوشات فلسفی، داستان‌های کوتاه، اشعار و ... در چند گونی ریختم و سوزاندم و تصمیم گرفتم که دیگر چیزی که «حدیث نفس» باشد ننویسم و دیگر از خودم سخنی به میان نیاوردم. هنر امروز متأسفانه حدیث نفس است و هنرمندان گرفتار خودشان هستند. به فرمودۀ خواجه شمس الدین محمد حافظ شیرازی (رحمه‌الله علیه): «تو خود حجاب خودی حافظ از میان برخیز».

سعی کردم که خودم را از میان بردارم تا هرچه هست خدا باشد و خدا را شکر بر این تصمیم وفادار مانده‌ام. البته آنچه که انسان می نویسد همیشه تراوشات درونی خود او است -همۀ هنرها این‌چنین‌اند، کسی هم که فیلم می‌سازد اثر تراوشات درونی خود  اوست- اما اگر انسان  خود را در خدا فانی کند، آنگاه این خداست که در آثار ما جلوه‌گر می‌شود. حقیر اینچنین ادعایی ندارم، اما سعی‌ام بر این بوده است.
نظرات() محمد امین
یکشنبه 1397/02/9 00:44
سلام وب خوبی دارین خوشحال میشم بهم سر بزنید و نظر بدین در مورد نوشته هام
پاسخ امیر عبّاس جعفری مقدّم : سلام
ان شاء الله.
علی اصغر
شنبه 1397/02/8 02:30
من بشما حسودی میکنم شما خیلی خوب جواب میدید. طوری حرف میزنید با اینکه من قبول ندارم ولی نمیتونم جواب بدم. شما اگر دشمن هم باشید که میدونم نیستید چون نویسنده ها دوستدار انسانها هستند، اما من نمیخوام لجبازی کنم و دروغ بگم. خیلی خوبه که شما باری هر حرفی یک جواب تو آستین دارید. فقط گاهی احساس میشه عصبانی میشید، البته شایدم بخاطر جواب مکتوب باشه. توی مسیج هم گاهی برداشت اشتباهی پیش میاد.
پاسخ امیر عبّاس جعفری مقدّم : به نام خدا
السلام علینا و علی عباد الله الصالحین
از تعریف شما متشکرم و لازم است توضیح دهم که این تعریف‌ها و بیشتر از این‌ها هم در مواضع بنده کمترین تأثیری نخواهد گذاشت.
عاقبت به خیر باشید.
جمعه 1397/02/7 14:06
این در شان شما نیست که بی ره توشه هی نقطه سر خطید. میخوایین دیده شین محتوایی ام داشته باشین بد نیست.
پاسخ امیر عبّاس جعفری مقدّم : السلام علینا و علی عبادالله الصالحین

۱- شأن این جانب را چطوری حساب کردید؟ البته خوش‌حالم که روی شأن نداشتۀ بنده، حساب ویژه باز کرده‌اید!

۲- به‌جای قضاوت اشتباه ناشی از ضعف دانش خود در بارۀ عمل‌کرد این وبلاگ، بهتر بود از راز حضور طولانی در صفحۀ نخست سؤال می‌کردید تا به شما توضیح دهم و روشن شوید!

۳- دلیل توقف در صفحۀ نخست، دیده شدن یک یادداشت خاص است و نه دیدن شدن نویسنده، که اگر دومی بود، راهش نوشتن نو به نو می‌بود. این کار برای بنده آسان‌تر است و حسن دیگرش هم این است که -دور از جان شما که نمی‌شناسم-، دست برخی حسودان از این نوع خرده‌گیری‌ها کوتاه می‌شد!

۴- اتفاقاً ده‌ها یادداشت منتشر نشده دارم، در مورد مسائل روز هم سینه سینه سخن دارم و مایه‌های قلمی نشده فراوان است.

۵- به لطف خدا اغلب یادداشت‌های وبلاگ‌های متعدد این‌جانب تولیدی است؛ هرگاه که بازنشری هم انجام می‌شود، از روی خالی بودن عریضه نیست، بلکه ضرورتی تشخیص داده شده است.

۶- شما که از شأن نویسنده گفته‌اید، بد نیست که نشانی وبلاگ خودتان را هم بدهید تا طول و عرض شأن شما و میزان ارزش محتوایی یادداشت‌هایتان را رصد کنیم.

۷- شاید بازدید کنندگان از قاطعیت کلام بنده تعجب کنند؛ قطعاً اگر نظر شما سؤالی بود، پاسخ این‌جانب لطیف‌تر می‌بود، اما وقتی این‌گونه قلم فرسوده‌اید، لازم بود تا با توضیح کامل، توجیه شوید.

و آخر دعوانا أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِین.
علی اصغر
جمعه 1397/02/7 11:30
من آوینی را دوست دارم چون صادق بود، شاید با تفکرش مخالف باشم و درسته که با رژیم ایران مخالفم اما افرادی مثل آوینی را که با خودشون و با دنیا صادق بودند دوستشون دارم. شما هم بنظر همینطوری میرسید، شما باید اصلاح طلب میشدید نه اصولگرا. در هر حال من برای شما احترام قایلم.
پاسخ امیر عبّاس جعفری مقدّم : السلام علینا و علی عبادالله الصالحین
کار خوبی می‌کنی که به صداقت شهید آوینی اذعان داری و برای دوست‌دارانش احترام قائل هستی؛ اما این جانب برای کسی که با نظام مقدس جمهوری اسلامی مخالف است، ذره‌ای احترام قائل نیستم!!!

کسی که با نظام جمهوری اسلامی مخالف است، در خط رژیم صهیونیستی است، چه رسماً مزدور باشد، چه بی‌جیره و مواجب وطن فروشی کند و چه حتی خودش نفهمد که در خط دشمن است.

بله شهید آوینی صادق بود، آن قدر صادق که چون تویی هم مجبور به اعتراف شود. شهید آوینی هم صادق بود و هم هدایت شده؛ او در راه اجرای فرمان ولایت فقیه به شهادت رسید و خدا کند بندۀ حقیر هم مثل او باشم و پروردگار مهربان، عاقبتی چون او برایم رقم بزند.

در مورد اصلاح طلب هم بله، ما اتفاقا اصلاح طلب هستیم؛ اما کسانی که دم از اصلاحات می‌زنند، در واقع با تبعیت از دشمن فاسد شده‌اند و پای در راه فساد گذاشته‌اند؛ اما به گزاف خود را اصلاح طلب می‌خوانند.

«وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ * أَلَا إِنَّهُمْ هُمُ الْمُفْسِدُونَ وَلَٰكِنْ لَا یَشْعُرُونَ». (سوره مبارک بقره / آیه های ۱۱ و ۱۲)
bibak
سه شنبه 1397/01/21 14:31
سلام استاد
شما امسال کلا کانال تون رو به روز نمی کنید ولی اینجا مرتب مطلب میزارید!!

خبر داشتید تلگرام بناست فیلتر بشه یا بازم پیش گویی کردید؟
پاسخ امیر عبّاس جعفری مقدّم : سلام بزرگوار

گزینه 3

دعا بفرمایید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات