جانم فدای امام خامنه ای

بسیجی امام خامنه‌ای - دولت روحانی اشتباهاتش را بپذیرد!
بسم الله الرّحمن الرّحیمن و القلم و ما یسطرون
Iranian hashtags: Ayatollah al ozma Imam Khamenei ; Imam Komeini ; Ayatollah Ruhollah Khomeini ; Islamic republic of Iran ; Leader ; Shahid ; Martyr ; Tehran ; Qom ; seyed mohammad khatami ; hasan rohani ; hashemi Rafsanjani ; mehdi karrobi ; Ahmadi nejad ; hoseinali montazeri ; sanei ; dr. ebrahim yazdi ; mehdi bazargan ; Mahdi ; mosaddegh ; nategh nori ; amir kabir ; reisi ; sardar aziz jafari ; Mohsen rezaei ; rashid ; haji zade ; Tehrani moghaddam ; Ahmadi roshan ; shahriari ; rezaei nejad ; Iranian ; Hezbollah ; hizbollah ; allah ; Imam Ali ; Ahvaz ; karaj ; najaf abad ; Isfahan ; kashan ; fordo ; dehloran ; khoozestan ; oil ; petroliom ; war ; f14 ; qaher ; ghaher 313 ;
امام خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی): اگر چنانچه ما بر روى توان خودمان تكیه كنیم، استقامت آنها در هم خواهد شكست؛ این را بدانند! تا وقتى كه ما چشم‌مان به دست دیگران باشد، به جایى نمی‌رسیم. (28 بهمن 1392)
تاریخ نگارش: سه شنبه 1392/11/29 - ساعت: 13:11

دولت روحانی اشتباهاتش را بپذیرد!

رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان

نمی‌دانم چرا بعضی اصرار دارند که اگر دولت روحانی در سیاست خارجی خود اشتباهاتی دارد، آن اشتباهات را مورد تأیید رهبر معظم انقلاب بدانند. به طور مشخص اشتباهاتی که در نوع مذاکرات وجود دارد و مهم‌تر از آن نوع نگاه و تلّقی روحانی و تیم مذاکره کننده، هرگز مورد تأیید امام خامنه‌ای قرار نگرفته است.

دقت بفرمایید که مقام معظم ولایت چگونه نگاه دولت را مورد انتقاد قرار می‌دهند: «تا وقتى كه ما چشم‌مان به دست دیگران باشد، دنبال این باشیم كه كدام مقدار از تحریم‌ها كم شد، كدام مقدار چنین شد، فلان حرف را فلان مسئول آمریكایى گفت یا نگفت - تا وقتى دنبال این حرف‌ها باشیم - به جایى نمی‌رسیم».

بله ما نیز مثل رهبر عزیزمان به دولت و به فرزندان ملّت اعتماد داریم، یعنی آن‌ها را جاسوس دشمن و خیانت‌کار نمی‌دانیم، اما ایشان در مواجهه با دشمن اصلی اسلام و امّت ما، اشتباهاتی راه‌بردی دارند که در مواردی موجب تضعیف جایگاه کشورمان و خشنودی و پررویی دشمن شده‌ است.


درست است که ولی فقیه مستقیماً در نوع تصمیمات دولت‌ها مداخله نمی‌کنند، اما این دلیل نمی‌شود که نظرات مستحکم خود را نیز مطرح نفرمایند. در آخرین بیانات امام خامنه‌ای که روز گذشته در دیدار با مردم آذربایجان ایراد گردید، در مورد مذاکرات هسته‌ای چند نکته قابل برداشت بود که بسیار حائز اهمیّت است. امیدوارم هم‌وطنانی که اصرار دارند تمام اقدامات دولت را نعل به نعل مورد حمایت رهبر معظم انقلاب جلوه دهند، به این مورد کلیدی توجه فرمایند که اجازۀ مقام معظم ولایت برای مذاکره، بنا به اصرار مسئولین بوده است و ایشان فرموده بودند که به مذاکرات خوش‌بین نیستند (و به آن امیدی ندارند).

باز هم به بیانات حضرت آقا توجه بفرمایید: «من امسال روز اوّل سال ۹۲ در مشهد در جوار مرقد ثامن‌الحجج اعلام كردم؛ گفتم من حرفى ندارم؛ بعضى از مسئولین و دولتمردان - دولتمردان آن دولت، بعد هم دولتمردان این دولت - فكر می‌كنند در قضیّۀ هسته‌اى ما با آمریكایى‌ها مذاكره كنیم موضوع حل بشود؛ گفتیم خیلى خب، اصرار دارید شما، در این موضوعِ بالخصوص بروید مذاكره كنید؛ ولى در همان سخنرانى اوّل امسال گفتم من خوش‌بین نیستم؛ مخالفتى نمی‌كنم امّا خوشبین نیستم».

به نظر شما اگر کسی واقعاً – و نه بر اساس الزامات قانونی - ولایت‌مدار باشد، همین که از مخالفت قلبی ولی فقیه زمان خود مطلع می‌شود، کافی نیست تا مذاکره را ترک کند؟ آیا لازم است در هر مورد، رهبر معظم انقلاب صراحتاً امر و نهی کنند تا کارها طبق مصالح نظام جلو برود؟ اگر کسی برای همۀ امور منتظر امر و نهی صریح امام خامنه‌ای باشد، پس تکلیف ولایت‌مداری چه می‌شود؟ به نظر شما آیا اگر شهید رجایی (ره) رئیس جمهور بود، همین کافی نبود تا به کلی قید مذاکره را بزند و با قاطعیت و صراحت موضوع را اعلام کند؟ (البته اگر فرض کنیم شهید رجایی خودش قادر به تشخیص منویّات ولایت نبود که می‌دانیم این شهید عزیز به صورت خودکار در مسیر نظام و ولایت حرکت می‌کردند و این ناشی از بصیرت، تقوا و ولایت‌مداری خاص ایشان بود).

بسیار خوب، حالا که بر خلاف نظر ولی فقیه رفتید و عمل کردید و در مواردی عزّت مردم خوب کشورمان را خدشهدار کردید، و اکنون که رفته رفته نظریات قاطع رهبر معظم انقلاب به اثبات می‌رسد و امریکایی‌ها هر روز پرروتر می‌شوند و در مداخله در امور کشور و زیاده خواهی، خباثت را از حد می‌گذرانند، دست کم اشتباهات خود را بپذیرید و خطاهایتان را به تأیید رهبر فرزانۀ جمهوری اسلامی ایران منصوب نکنید و بپذیرید که علی‌رغم ارشادات معظم له، خطاهای راه‌بردی داشته‌اید و سپس در صدد جبران مافات باشید.

متن کامل بیانات مقام معظم ولایت [+]
نظرات() علی آخوندزاده
پنجشنبه 1392/12/1 11:17
بخشی از سخنان دکتر احمدی نژاد در همایش با استانداران - مهر 90 :
همان روزنامه که ادعای رویه انقلاب دارد، روز قبل از سفر به نیویورک نوشت که فلانی می‌خواهد سازش کند با آمریکا، من می‌خواهم سازش کنم؟ شما در تهران جرات ندارید اینگونه علیه آمریکا صحبت کنید، هیچ کدام‌تان جرات ندارید، اگر داشتید در این 30 سال می‌زدید. یک‌ دهم را می‌زدید. نزدید، پای‌تان را که از ایران بیرون می‌گذارید همه محافظه‌کار می‌شوید و می‌روید در لانه‌ها، کدام‌تان جرات دارید در سازمان ملل اینگونه علیه آمریکا صحبت کنید؟ ما می‌خواهیم سازش کنیم؟ برای چه باید سازش کنیم؟ آنهایی که به دنبال مال و منال و سهمیه و قاچاق و بورس و ... هستند به دنبال سازش باآمریکا هستند نه ما.
فرزاد بیات موحد
چهارشنبه 1392/11/30 09:40
سلام
اتفاقا من هم متوجه این نکته مهم در بیانات ایشان شدم. حالا چرا این حرفها و بهتر است بگوییم این امر به معروف را پشت گوش می اندازند خدا عالم اسن. لابد فکر می کنند خودشان بهتر از همه می دانند و عقل کل هستند. به هر حال به قول معروف جانا سخن از زبان ما گفته ای و دستتان هم درد نکند.
پاسخ امیر عبّاس جعفری مقدّم : سلام بزرگوار
محفوظ باشید.
هاجرملک محمودی
سه شنبه 1392/11/29 23:06
بودند جزو قافلهء بی سوداها
یک عده بی سواد، رضایی نژادها
عقد اخوتی که نبسیتیم هم شکست
پای قرارداد، سر انعقادها
ای وای از آن نهاد ریاست، که هیأتش
یک سینه آه کرده بلند از نهادها
...
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.