جانم فدای امام خامنه ای

بسیجی امام خامنه‌ای - تنها راه پیروزی بر ویروس کرونا
بسم الله الرّحمن الرّحیمن و القلم و ما یسطرون
Iranian hashtags: Ayatollah al ozma Imam Khamenei ; Imam Komeini ; Ayatollah Ruhollah Khomeini ; Islamic republic of Iran ; Leader ; Shahid ; Martyr ; Tehran ; Qom ; seyed mohammad khatami ; hasan rohani ; hashemi Rafsanjani ; mehdi karrobi ; Ahmadi nejad ; hoseinali montazeri ; sanei ; dr. ebrahim yazdi ; mehdi bazargan ; Mahdi ; mosaddegh ; nategh nori ; amir kabir ; reisi ; sardar aziz jafari ; Mohsen rezaei ; rashid ; haji zade ; Tehrani moghaddam ; Ahmadi roshan ; shahriari ; rezaei nejad ; Iranian ; Hezbollah ; hizbollah ; allah ; Imam Ali ; Ahvaz ; karaj ; najaf abad ; Isfahan ; kashan ; fordo ; dehloran ; khoozestan ; oil ; petroliom ; war ; f14 ; qaher ; ghaher 313 ;
امام خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی): اگر چنانچه ما بر روى توان خودمان تكیه كنیم، استقامت آنها در هم خواهد شكست؛ این را بدانند! تا وقتى كه ما چشم‌مان به دست دیگران باشد، به جایى نمی‌رسیم. (28 بهمن 1392)
تاریخ نگارش: پنجشنبه 1398/12/8 - ساعت: 12:47

تنها راه پیروزی بر ویروس کرونا

بسم الله النّور

 

۱- تا جایی که بنده تحقیق کردم، این ویروس مانند بقیۀ ویروس‌هایی است که بر دستگاه تنفسی اثر می‌گذارند و در خیلی از مردم مشکل خاصی ایجاد نمی‌کنند؛ درست مانند یک سرماخوردگی ساده.

۲- تنها ویژگی این ویروس، شیوع سریع، مشکل آفرینی برای افراد دارای بیماریهای زمینهای و جدید بودن آن است و به همین دلیل بدن ما پادزهرش را ندارد. مرگ و میر ناشی از این ویروس، بسیار کمتر از آنفولانزاست، اما غول رسانه‌ای غرب و جنگ روانی دشمن، آن را به نحوی جلوه می‌دهد که ترس و ناامیدی را در میان مردم گسترش دهد.

۳- اگر پادزهر کرونا، مثل پادزهر سرماخوردگی، در بدن سالمندان و افراد دارای زمینه‌های دیگر بیماری‌ها وجود داشت، آن‌ها نیز با مشکل جدی روبه‌رو نمی‌شدند؛ همچنان که اگر پادزهر ویروس سرماخوردگی در بدن‌شان نبود، با یک سرماخوردگی ساده نیز به سوی مرگ می‌رفتند.

۴- اگرچه باید با قرنطینۀ خانگی و رعایت موارد بهداشتی، از ابتلا به ویروس جلوگیری کرد، اما کسانی که کرونا می‌گیرند، می‌توانند خوش‌حال باشند که از آن به بعد پادزهر این ویروس را در بدن خود خواهند داشت.

۵- به هر تقدیر کرونا پدید آمده است و بعید نیست که دیر یا زود، امسال یا سال دیگر، همۀ ما به نوبت به آن مبتلا شویم؛ اما شبیه یک سرماخوردگی آن را پشت سر خواهیم گذاشت و پس از آن، یک پادزهر همیشگی با خود داریم.

۶- قطرات تنفسی مبتلایان، عامل انتقال بیماری است، استفاده از ماسک در کوچه و خیابان و جاهای شلوغ و شستن مکرّر دست‌ها (ترجیحاً با آب و صابون) بهترین راه پیش‌گیری است.

۷- *مهم* قرنطینۀ خانگی، رعایت بهداشت فردی (به ویژه شستن مکرّر دست با آب و صابون)، خواب کافی، تغذیۀ مناسب، عسل، غذای مقوّی (خوب پخته شده)، ویتامین D و میوه و سبزی تازه (شسته و ضدعفونی شده)، به مصونیت بدن در برابر کرونا کمک می‌کند.


جمع‌بندی:

الف) کرونا در بیشتر مردم یک بیماری ساده مانند سرماخوردگی است و فقط برای افراد دارای بیماریهای زمینهای مشکل‌آفرین است؛ به علاوه به سرعت شایع می‌شود و بدن انسان در حال حاضر پادزهرش را ندارد.

ب) یکی دو سال بعد، با کشف داروی مؤثر، کرونا نیز مثل یک سرماخوردگی ساده، عادی می‌شود.

ج) کرونا نگرانی ندارد، ولی اقدامات پیشگیرانه ضروری است! 

د) قرنطینۀ خانگی، رعایت بهداشت فردی (به ویژه شستن مکرّر دست با آب و صابون)، خواب کافی، غذای مناسب، عسل و میوه، بدن را در برابر کرونا مصون می‌کند.
نظرات() چهارشنبه 1398/12/21 18:52
۵- به هر تقدیر کرونا پدید آمده است و بعید نیست که دیر یا زود، امسال یا سال دیگر، همۀ ما به نوبت به آن مبتلا شویم؛ اما شبیه یک سرماخوردگی آن را پشت سر خواهیم گذاشت و پس از آن، یک پادزهر همیشگی با خود داریم.
علی الظاهر در خصوص توصیه بند 5 اشتباهی صورت گرفته است. ابتلا به این ویروس منحوس پادتنی را در بدن ایجاد نمی کند و چه بسا فردی پس از ابتلا و بلافاصله دوباره دچار گردد.انشاءالله به حول و قوه الهی و به مدد حضرت حق و تلاش جوانان این مرز و بوم پادتن آن در این سرای امید ساخته خواهد شد.
شما هم مراقب خودتان باشید که خدای ناکرده مبتلا نشوید.
پاسخ امیر عبّاس جعفری مقدّم : با سلام
اولین جمله بند 1 را بخوانید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic