جانم فدای امام خامنه ای

بسیجی امام خامنه‌ای - دشمن اصلی ما امریکاست
بسم الله الرّحمن الرّحیمن و القلم و ما یسطرون
Iranian hashtags: Ayatollah al ozma Imam Khamenei ; Imam Komeini ; Ayatollah Ruhollah Khomeini ; Islamic republic of Iran ; Leader ; Shahid ; Martyr ; Tehran ; Qom ; seyed mohammad khatami ; hasan rohani ; hashemi Rafsanjani ; mehdi karrobi ; Ahmadi nejad ; hoseinali montazeri ; sanei ; dr. ebrahim yazdi ; mehdi bazargan ; Mahdi ; mosaddegh ; nategh nori ; amir kabir ; reisi ; sardar aziz jafari ; Mohsen rezaei ; rashid ; haji zade ; Tehrani moghaddam ; Ahmadi roshan ; shahriari ; rezaei nejad ; Iranian ; Hezbollah ; hizbollah ; allah ; Imam Ali ; Ahvaz ; karaj ; najaf abad ; Isfahan ; kashan ; fordo ; dehloran ; khoozestan ; oil ; petroliom ; war ; f14 ; qaher ; ghaher 313 ;
امام خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی): اگر چنانچه ما بر روى توان خودمان تكیه كنیم، استقامت آنها در هم خواهد شكست؛ این را بدانند! تا وقتى كه ما چشم‌مان به دست دیگران باشد، به جایى نمی‌رسیم. (28 بهمن 1392)
تاریخ نگارش: چهارشنبه 1392/12/21 - ساعت: 12:05

دشمن اصلی ما امریکاست

 امام خامنه ای - نوروز 92

عرض كردیم دشمنانی هستند. این دشمنان چه كسانی هستند؟ لانۀ اصلی توطئه علیه ملت ایران كجاست؟ پاسخ به این سؤال، دشوار نیست. امروز سی و چهار سال است كه هرگاه نام «دشمن» برده می‌شود، ذهن ملت ایران متوجه دولت آمریكا می‌شود. خوب است دولت‌مردان آمریكا به این نكته توجه كنند و این را بفهمند كه ملت ایران در طول این سی و چند سال چیزهایی دیده است، مراحلی را گذرانده است، كه تا می‌گویند دشمن، ذهن ملت ایران متوجه به آمریكا می‌شود. این مسئلۀ بسیار مهمی است برای یك دولتی كه می‌خواهد در دنیا با آبرو زندگی كند؛ این مسئله، مسئلۀ قابل توجه و قابل دقتی است؛ باید روی این مسئله تكیه كنند. مركز توطئه این‌جاست، اساس دشمنی این‌جاست.

البته دشمن‌های دیگری هم هستند كه ما این‌ها را در درجۀ اول و در ردیف اول به حساب نمی‌‌آوریم؛ دشمن صهیونیستی هم هست، منتها رژیم صهیونیستی در قواره و اندازه‌ای نیست كه در صف دشمنان ملت ایران به چشم بیاید. گاهی سردمداران رژیم صهیونیستی، ما را تهدید هم می‌كنند؛ تهدید به حملۀ نظامی می‌كنند؛ اما به‌نظرم خودشان هم می‌دانند، و اگر نمی‌دانند، بدانند كه اگر غلطی از آن‌ها سر بزند، جمهوری اسلامی «تل‌آویو» و «حیفا» را با خاك یكسان خواهد كرد. دولت انگلیسِ خبیث هم با ملت ایران دشمنی می‌كند؛ این هم یكی از دشمنان سنتی و قدیمی ملت ایران است؛ منتها دولت انگلیس نقش مكمل آمریكا را در این میدان بازی می‌كند. خود دولت انگلیس استقلالی ندارد كه انسان او را یك دشمن مستقلی به حساب بیاورد؛ دنباله‌روِ آمریكاست.

بعضی از دولت‌های دیگر هم دشمنی‌هایی دارند. من این‌جا مناسب می‌دانم كه بگویم مسئولین دولت فرانسه هم در چند سال اخیر دشمنی‌های آشكاری با ملت ایران كرده‌اند؛ این یك ناهوشمندی از سوی دولتمردان فرانسه است. انسان عاقل، بخصوص سیاست‌مدار عاقل، هرگز نباید انگیزۀ این را داشته باشد كه موجودی را كه دشمن او نیست، تبدیل به دشمن كند. ما با دولت فرانسه، با كشور فرانسه مشكلی نداشتیم؛ نه در طول تاریخ مشكلی داشتیم، نه در دوران حاضر؛ اما سیاست غلط از زمان ساركوزی ــ كه دولت امروز فرانسه هم متأسفانه همان راه را می‌رود ــ دشمنی با ملت ایران است. به نظر ما این كار غلطی است، كار غیرمدبرانه و غیرعاقلانه‌ای است، كار ناهوشمندانه‌ای است.

آمریكایی‌ها وقتی حرف می‌زنند، می‌گویند "جامعۀ جهانی". اسم چندتا كشور را گذاشته‌اند «جامعۀ جهانی»؛ كه در رأس آنها آمریكاست، دنبال سرش هم صهیونیست‌ها و دولت انگلیس و بعضی از دولت‌های خرده‌ریز دیگر است! جامعۀ جهانی به هیچ وجه در صدد دشمنی با ایران و ایرانی و ایران اسلامی نیست.

خب، حالا كه بناست به سال ۹۱ نگاه كنیم، این را بگوییم كه از اول سال ۹۱ آمریكایی‌ها برنامه‌های جدید خودشان را شروع كردند؛ با اینكه در زبان اظهار دوستی كردند، گاهی با ما اظهار دوستی كردند ــ در نامه و پیغام و امثال این‌ها ــ گاهی در رسانه‌ها با ملت ایران اظهار دوستی كردند، اما برخلاف این اظهارات غیرواقعی، در عمل سعی كردند نسبت به ایران و ملت ایران سخت‌گیری كنند؛ تحریم‌های شدیدی را از اوایل سال ۹۱ گذاشتند ــ تحریم نفت، تحریم بانك و مبادلات بانكی و پولی بین جمهوری اسلامی و كشورهای دیگر ــ كارهای زیادی هم در این زمینه انجام دادند.

این هم یكی از آن لطایف عالم است كه آمریكایی‌ها دشمنی می‌كنند، [امّا] می‌گویند شما نفهمید كه ما با شما دشمنیم! مخالفت و عناد می‌ورزند، متوقعند كه ملت ایران نفهمد كه آن‌ها معاندند و دشمنی می‌كنند! این سیاست از اواخر دوران بوش در مقابل ایران شروع شده است، امروز هم متأسفانه همان سیاست را دولتمردان آمریكا ادامه می‌دهند؛ همان پنجۀ چدنیِ زیر دستكش مخملی!

امام خامنه‌ای – نوروز 92 – حرم مطهر رضوی [لینک]
نظرات() نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.