جانم فدای امام خامنه ای

بسیجی امام خامنه‌ای - مطالب دی 1398
بسم الله الرّحمن الرّحیمن و القلم و ما یسطرون
Iranian hashtags: Ayatollah al ozma Imam Khamenei ; Imam Komeini ; Ayatollah Ruhollah Khomeini ; Islamic republic of Iran ; Leader ; Shahid ; Martyr ; Tehran ; Qom ; seyed mohammad khatami ; hasan rohani ; hashemi Rafsanjani ; mehdi karrobi ; Ahmadi nejad ; hoseinali montazeri ; sanei ; dr. ebrahim yazdi ; mehdi bazargan ; Mahdi ; mosaddegh ; nategh nori ; amir kabir ; reisi ; sardar aziz jafari ; Mohsen rezaei ; rashid ; haji zade ; Tehrani moghaddam ; Ahmadi roshan ; shahriari ; rezaei nejad ; Iranian ; Hezbollah ; hizbollah ; allah ; Imam Ali ; Ahvaz ; karaj ; najaf abad ; Isfahan ; kashan ; fordo ; dehloran ; khoozestan ; oil ; petroliom ; war ; f14 ; qaher ; ghaher 313 ;
امام خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی): اگر چنانچه ما بر روى توان خودمان تكیه كنیم، استقامت آنها در هم خواهد شكست؛ این را بدانند! تا وقتى كه ما چشم‌مان به دست دیگران باشد، به جایى نمی‌رسیم. (28 بهمن 1392)
تاریخ نگارش: دوشنبه 1398/10/30 - ساعت: 14:00

نمایندۀ مردم انقلابیِ قم یقۀ رئیس‌جمهور را گرفت!

بسم الله النّور  

امروز مردم در شرایط بد معیشتی هستند و دولت مشکلات آنها را پی‌گیری نمی‌کند! / رئیس جمهور با نیش و کنایه شیرینی وحدت را به کام مردم تلخ نکند

چکیدۀ سخن‌رانیِ حجت‌الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنوری، نمایندۀ انقلابی مردم قم و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در نشست علنی روز یکشنبه ۲۹ دی ۹۸


 

دشمن فکر می‌کرد که با شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی، شروع یک دوره آرامش را برای خود رقم می‌زند، ولی با شهادت شهید سلیمانی کابوس آزاردهنده و مرگبار، بی‌خوابی، ناامنی، دلهره و اضطراب بر اردوگاه دشمن مستولی شده است.

 

باید بگوییم که فقط جمهوری اسلامی خون‌خواه شهید سلیمانی نیست، بلکه همۀ کشورهای حوزۀ جهانی مقاومت اسلامی خون‌خواه شهید سلیمانی هستند.

 

خدا را شاکریم که در این ایامی که استکبار جهانی با اقدامات مشکوک بعضی از داخلی‌ها، فکر می‌کرد جامعۀ ما دچار شکاف و اختلاف شده، در روزهای گذشته بزرگ‌ترین نماز جمعۀ تاریخ اسلام، به امامت ولی امر مسلمین، مقام معظم رهبری، چشم جهانیان را به خود خیره و چشم دشمنان اسلام را کور کرد.

 

امروز مردم ما به برکت خون شهید سلیمانی به یک وحدت رسیدند. درخواست من از مسئولان و به طور ویژه از آقای رئیس‌جمهور این است که در سخنان خود این قدر آدرس عوضی و نیش و طعنه نداشته باشند و مزۀ شیرین این وحدت را در کام مردم تلخ نکنند!

 

آقای رئیس‌جمهور! سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۴۱ سال سینۀ خود را سپر دفاع از این مردم کرد، آسمان کشور را ۴۱ سال امن نگه داشت. از کردستان تا آذربایجان غربی، تا گنبد و ترکمن‌صحرا، تا شرق و شمال و جنوب خراسان، تا سیستان و بلوچستان، تا خلیج فارس و تا خوزستانِ گلگلون از خون شهدای پاسدار، بسیج و نیروهای مسلح ما، دلیل بر سینه سپر کردن پاسداران ما در همۀ صحنه‌های خون و خطر برای دفاع از این ملت است.

 

اگر اپراتوری به اشتباه و برای دفع یک خطر بزرگ‌تر، دچار یک خطای انسانی شد، پاسداران ما این‌قدر شجاعت، اخلاص و ایثارگری دارند که حتی در انظار عمومی تقصیر دیگران را هم به دوش بکشند و از مردم عذرخواهی کنند.

 

آقای رئیس‌جمهور! در حادثۀ قطار سمنان، ۴۶ نفر از هموطنان تبریزی ما بر اثر بی‌مبالاتیِ زیرمجموعۀ شما سوختند و خاکستر شدند. آیا شما یک کلمه از این مردم عذرخواهی کردید؟!

 

آقای رئیس‌جمهور! در فتنۀ بنزینی که بر اثر سوءمدیریتی شما، مملکت به خون و آتش کشیده شد، شما آمدید جلوی دوربین و به مردم گفتید من هم مثل شما خبر نداشتم و با خندۀ وقیحانه نمک بر زخم مردم پاشیدید.

 

آقای رئیس‌جمهور! در این ماجرا یا راست گفتید یا دروغ، اسناد می‌گوید شما خبر داشتید، اما خدا کند دروغ گفته باشید، چون اگر دروغ نباشد (و شما از اتفاقاتِ دولت خود بی‌خبر باشید)، جرمش سنگین‌تر است! در دولت شما چه اتفاقی مهم‌تر از این حادثه باید رخ بدهد که شما در جریان آن باشید و شما راحت پیش زن و بچه‌تان در حالی که مملکت دارد می‌سوزد، با بی‌خیالی نخوابیده باشید؟! دوران گفتار درمانی تمام شده، آیا برای این موضوع عذرخواهی کردید؟!

 

آقای رئیس‌جمهور! آیا روزی که مردم را فریب دادید که کاری می‌کنید هم چرخ صنعت بچرخد و هم سانتریفیوژها و امروز هر دوی آن‌ها قفل است، از این مردم عذرخواهی کردید؟!

 

آقای رئیس‌جمهور! به مردم گفتید روز اول اجرایی شدن برجام، تمامی تحریم‌ها بالمره برداشته خواهد شد؛ بابت این فریب آیا از مردم عذرخواهی کردید؟! آیا امروز که مردم در این سختی معیشتی دست و پا می‌زنند، از ایشان عذرخواهی کرده‌اید؟!

 

در یزد به مردم گفتید: بشارت و مژده که می‌خواهیم به ۱۸ میلیون نفر یارانۀ جدید معیشتی بدهیم، اما به آنها نگفتید که با گران کردن بنزین می‌خواهید هزینۀ زندگی‌شان را چند برابر کنید! امروز هم هر کسی به ما مراجعه می‌کند، می‌گوید به ما یارانه داده نشده است. آیا به خاطر این بلایی که سر مردم آوردید یک بار از آن‌ها عذرخواهی کردید؟!

 

مجلس یک کمیتۀ راستی‌آزمایی تشکیل دهد. امروز مردم در شرایط بد معیشتی هستند و دولت مشکلات آن‌ها را پی‌گیری نمی‌کند.
مشارکت در بحث() تاریخ نگارش: جمعه 1398/10/27 - ساعت: 21:25

دستۀ نماز شب خوان ها

بسم الله النّور

 

 

اشارهبرادر یا خواهر محترم! اگر فراغتی داشته باشید و این جام را تا به آخر بنوشید، شیرینی آن تا همیشه در مذاقتان به یادگار خواهد ماند. حقیقتی زیبا و تأمل برانگیز پیش روی شماست؛ تا نصیبتان چه باشد؟!


 

چادرهای دسته یک در میان درختان تنومند بلوط، پذیرای نیروهای گردان بود. محمد وفایی‏زاده دعای توسل می‏ خواند. نیروها در طول روز آن همه فعالیت کرده بودند که حضور فشردۀ ایشان در مراسم دعا، امروز که ۳۶ سال از آن ماجرا گذشته است، عجیب به نظر میرسد.

عملیات نزدیک بود و نیروها آرام و قرار نداشتند. روزها در جنگل بلوط که قدم می‏زدی، بعضیها را می‏دیدی که داخل چادر یا بیرون، روی تخته ‏سنگی نشسته‏اند و مشغول نوشتن هستند: خاطره، نامه و یا شاید هم وصیت ‏نامه.

برخی نیز وسایل خود را آماده می‏کردند تا به هنگام حرکت به طرف خط، مشکلی نداشته باشند. بازار بازی‏های دسته‏ جمعی نیز داغ بود و بعد از فعالیّت، کتری‏های آب روی کوره‏های دست‏ساز قرار می‏گرفت و بوی چوب بلوط در جنگل شناور می‏شد و هر از گاهی صدای ترکیدن بلوط‏ها که توسط مسئول درست کردن چای، در میان آتش ریخته شده بود، به گوش می‏رسید. به جز اینها، افرادی را می‏شد دید که در دل درختانِ سر به ‏آسمان‏ ساییدۀ جنگلِ بلوطِ مریوان، فرو می ‏رفتند و با پروردگار خود به راز و نیاز می ‏پرداختند.

اما تمام این فعالیت ‏ها موجب نمی ‏شد که نیروها برای حضور در مراسم دعا، لحظه ‏ای سستی کنند؛ بلکه با شور و شوق و با احساس نیاز، مثل عاشقی که به دیدار معشوق خود می‏رود، با طهارت و معطر، به ضیافت دعا و نیایش می ‏شتافتند؛ البته هر گاه چادرهای دستۀ یک، میزبان مراسم بود، شور و نشاط دوچندان بود.

سال ۱۳۶۲، در عملیات ‏های والفجر ۳ و والفجر ۴، لشکر ۱۷ علی بن ابی طالب(ع) یک دستۀ شاخص و مشهور داشت: دستۀ ۱ از گروهان ۱ از گردان سیدالشهدا(س). فرماندۀ این دسته محمد وفایی‏ زاده بود. مردی مهربان، خالص، قوی و سخت‏ کوش، اهل شهر ملایر و ساکن قم. هم روحانی بود و هم پاسدار. نیروهای دسته و حتی گروهان، او را معلم اخلاق خود می ‏دانستند و دیگران نیز او را از بهترین دوستان خود و مرد خدا می‏ شناختند؛ اما او خود را کوچک همه می‏ دانست و در امور روزمرۀ دسته، مثل شستن ظرف‏ ها و نظافت چادرها پیشقدم بود.

دستۀ وفاییزاده یک خصوصیت دیگر هم داشت که آن را معروف کرده بود: ساعتی پیش از اذان صبح، مسئول دسته نیروها را بیدار می‏ کرد و همه برای به ‏جا آوردن نماز‏شب مهیا می ‏شدند. البته بسیاری از رزمندگان اسلام نمازشب ‏خوان بودند، ولی بین نمازشب پنهانیِ رزمندگان و نمازشب نیروهای دسته یک، که پروای ریا در بین شان نبود، تفاوتی آشکار وجود داشت و دیگر نیروهای گردان، این دسته را به دستۀ نمازشب‏ خوان ‏ها می ‏شناختند و وقتی خبر منتشر می ‏شد که مثلاً امشب در دستۀ یک جلسۀ دعا برپاست، کسی برای حضور در مراسم شک به خود راه نمی‏ داد. آن شب نیز مراسم دعای توسل برقرار بود. چند نفر از برادرانِ بسیجی دعا را می‏ خواندند، از جمله محمد وفایی ‏زاده.

یکی دیگر از مادحین، حجت الاسلام دریاباری بود. دریاباری اهل فیروزکوه بود و در کسوت روحانی، مسئولیت تبلیغات گردان سیدالشهدا (س) را برعهده داشت. او نیز چهره ‏ای محبوب در بین نیروهای گردان بود و همه از ابعاد شخصیتی، روحی و معنوی وی بهره می ‏گرفتند.

مجلس به اوج خود رسیده بود. محمد وفایی‏ زاده روضۀ حضرت سیدالشهدا(س) را می‏خواند و از برترین بانوی جهان نیز نام برد. نیروها خالصانه مویه می‏ کردند و با زلال اشک، دل و جانشان را به حماسۀ کربلا پیوند می‏ زدند. محمد وفایی‏ زاده خود از همه بی‏قرارتر بود و در میان گریه گفت: «چه می ‏شد اگر الآن امام حسین (ع) و حضرت زهرا (س) هم در مجلس ما حضور داشتند؟!» و سپس از این دو معصوم (علیهما السلام) برای حضور در ضیافت دعا دعوت کرد.

مراسم با همان شور و حالی که آغاز شده و اوج گرفته بود، پایان یافت. صبح روز بعد، هنگامی‏ که نیروهای دسته مهیای ورزش صبح گاهی می‏شدند، وفایی ‏زاده نیروهای دسته را جمع کرد و گفت: «می‏ خواهم خوابی را که دیشب دیده‏ ام برایتان تعریف کنم».

از آنجا که وفایی زاده همیشه تأکید داشت که نیروها هر چه سریع‏ تر برای مراسم صبحگاه آماده شوند، همه دانستند که خواب مهمی‏ در بین است. وی گفت: «بعد از نمازشب، در فاصلۀ کوتاهی که تا اذان صبح باقی بود استراحت می‏ کردم. در خواب جلسۀ دعای دیشب را دیدم. دقیقاً همان جلسه بود با همان جزئیات. وقتی به این جمله رسیدم که "چه می‏ شد اگر الآن امام حسین (ع) و حضرت زهرا (س) هم در مجلس ما حضور داشتند؟!" دیدم جلو در چادر، سمت راست حضرت سیدالشهدا (س) و سمت چپ حضرت زهرا (س) ایستادهاند و به هنگام ورود و خروج نیروها دست به سینه می ‏گذارند و با احترام خوش آمد می ‏گویند.»

گریه به وفایی‏ زاده مجال ادامۀ سخن نداد. بقیه هم حالی شبیه به او داشتند. به هر حال مراسم صبحگاه انجام شد. معمولاً بعد از دو و نرمش، حاج ‏آقا دریاباری چند دقیقه صحبت می‏ کرد و با ذکر یک حدیث یا فرازی از تاریخ اسلام، گردان را مستفیض می‏ نمود. آن روز وقتی دریاباری میکروفون بلندگوی دستی را به دست گرفت، گفت: «امروز قصد سخن‏رانی ندارم، ولی می‏ خواهم خوابی را که دیشب دیده‏ام برای تان تعریف کنم!»

خوابی که دریاباری تعریف کرد، کوچک‏ ترین تفاوتی با آنچه محمد وفایی‏ زاده در خواب دیده بود، نداشت. ابتدا نیروهای دستۀ نمازشب‏ خوان ‏ها به گریه افتادند، چون خواب محمد وفایی‏ زاده را هم شنیده بودند؛ بعد بقیۀ نیروهای گردان. دریاباری نیز مرثیه سرایی می‏ کرد. خبرِ یکسان بودن خواب‏ ها با سرعت به تمام نیروها رسید.

چند روز بعد، عملیات والفجر ۴ در شمال غرب پنجوین عراق آغاز شد. ارتفاعات مهمی به تصرف درآمد و از فراز همان ارتفاعات، روح عاشق هر دو عزیز (محمد وفاییزاده و دریاباری) به سوی دوست پرکشید. 

سرنوشت دستۀ نمازشب ‏خوان‏ ها نیز شنیدنی است: به جز سه نفر، تمام نیروهای دسته، شهید یا مجروح شدند. دو نفر از آن سه نفر، در همان آغاز عملیات، مجروحی را به پشت جبهه حمل کردند و دیگر موفق به حضور در خط مقدم نشدند و می‏ توان گفت از آن دسته فقط یک نفر سالم ماند. آن یک نفر که امدادگر بود و در میان آتش سنگین و مستمر توپخانه ‏ها، خمپاره ‏اندازها، بال‏گردها و ... حتی خراشی برنداشت، نگارندۀ روسیاه این روایت آسمانی بود.
مشارکت در بحث() تاریخ نگارش: چهارشنبه 1398/10/25 - ساعت: 14:36

امام خامنه‌ای نماز جمعۀ این هفته را اقامه می‌کنند

بسم الله النّور

 

پس از هشت سال، نمازجمعه ۲۷ دی ماه به امامت حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای در مصلای امام خمینی برگزار خواهد شد.


بسم الله الرحمن الرحیم

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِذَا نُودِیَ لِلصَّلَاةِ مِن یَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَیٰ ذِکْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَیْعَ ذَٰلِکُمْ خَیْرٌ لَّکُمْ إِن کُنتُمْ تَعْلَمُونَ


در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در طلیعه گام دوم انقلاب، نماز جمعه این هفته به امامت حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و با حضور پر شور مردم بصیر و انقلابی در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود و ملت مؤمن و سرافراز ایران اسلامی، بار دیگر صحنه‌هایی از همبستگی، شکوه و عظمت خود را به نمایش خواهند گذاشت.

توضیح بیشتر در مورد این مراسم و نحوه حضور نمازگزاران محترم از طریق ستاد نماز جمعه تهران اعلام خواهد شد.

ستاد نماز جمعۀ تهران

 
مشارکت در بحث() تاریخ نگارش: سه شنبه 1398/10/24 - ساعت: 08:19

چرا از پاره شدن بنر سردار سلیمانی خوشحالم؟!

بسم الله النّور

 

وقتی قهرمان دلاور ایران زمین، سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به شهادت رسید، چند اتفاق افتاد.

مردم انقلابی کشورمان که بخش اعظم جامعه را تشکیل می‌دهند، به خشم و خروش آمدند و به بهترین شکل از سردار شهیدشان استقبال کردند و خواهان انتقام سخت از دشمن شدند.

جماعتی نیز که در کوران مشکلات اقتصادی، از قاطبۀ مردم عقب افتاده بودند و سر در گریبان خویش داشتند، با شهادت سردار از خواب بیدار شدند و به صف مردم پیوستند.

 

اما در این میان یک اتفاق دیگر افتاد: غربزدگانی که به راه و مرام الهی و ولایی حاج قاسم اعتقادی نداشتند نیز به میدان آمدند و تلاش گسترده کردند تا حاج قاسم را مال خود کنند و از عزّت و عظمت سردار سوء استفاده نمایند.

کسانی که همیشه ریشۀ حل مشکلات را در خانۀ دشمن و تسلیم در برابر دشمن جست‌وجو می‌کردند نیز وانمود کردند که رفیق، همراه و همرزم(!) سردار سلیمانی هستند.

 

کار تا آن‌جا پیش رفت که مقام معظم ولایت در نطق روز 18 دی ماه سال جاری تذکر دادند که سردار سلیمانی ذوب در انقلاب بود و کسی حق ندارد این حقیقت را کتمان کند.

 

اما مجموعه اتفاقاتی که باعث شد هواپیمای مسافربری اوکراینی سقوط کند، دست این جماعت ریاکار و دروغ‌گو را رو کرد و بلافاصله چهرۀ واقعی و منافقانۀ خود را نمایان کردند. این جماعت فریب‌کار، ضمن همنوایی با سفیر کشور روسیاه انگلستان، تصویر نورانی و مقدّس سردار رشید اسلام، شهید حاج قاسم سلیمانی را پاره کردند، تا ناخودآگاه پرده از چهرۀ کریه خود بردارند! این‌چنین است که بنده از این اتفاق و از رو شدن دست منافقان خوشحالم.

 

سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، یک هفته هم نشد که حساب خود را از منافقانِ دروغگو جدا کرد.

سردار متعلق به آحاد مردم انقلابی و ولایی کشورمان است و نسبتی با غربگرایان، منافقان و وطن فروشان ندارد!


حاج قاسم به تصریح مکرّر خود «عاشق، مطیع و سربازِ» امام خامنه‌ای است؛ رضوان الله تعالی علیه.
مشارکت در بحث() تاریخ نگارش: دوشنبه 1398/10/23 - ساعت: 14:09

چرا می گوییم امام خامنه ای ؟!!!

اشاره: سال‌ها گذشت تا بفهمیم آن‌ها که با ادعای ارادت به حضرت امام خمینی(ره) شأن امت و امام را به موزه سپردند و اجازه ندادند که بگوییم امام خامنه‌ای ریگی به کفش دارند. امروز که ما می‏گوییم امام خامنه‌ای، منافقین شمشیر از رو بسته و خائنین و وطن فروشانی که در سر در آخور دشمن دارند، به شدت اعتراض می‌کنند تا بیشتر بدانیم یاران سابق امام خمینی(ره) – بخوانید یاران نفوذی امام خمینی(ره) – چه همه با دشمنان امام خمینی(ره) همنوا هستند.

این یادداشت، هر چه هست حرف ما و حرف تمام حزب اللهی‌هاست و از خواندن چند باره‏اش ضرری متوجه‌مان نمی‌شود.

 

 

غربی‌ها با سه کلیدواژۀ «آزادی، دموکراسی، و حقوق بشر» افکار عمومی را اداره می‌کردند. شرقی‌ها با دو کلیدواژۀ «مبارزۀ پرولتاریا با امپریالیسم» و «برابری». امام خمینی (ره)  پنج کلیدواژۀ قرآنی را در مقابل آن پنج کلیدواژه قرار دادند: «امامت‌محوری، امت اسلامی، عدالت، مستضعفین و مستکبرین».

 

اصل «امامت‌محوری» مهم‌ترین کلیدواژه بود. سیستم امت-امامت حرف جهان‌شمول اسلامی بود که در عرصۀ سیاست احیا شد.

 

ده سال هر کاری کردیم که یک رسانۀ غربی پیدا شود و بگوید «امام خمینی»، نشد؛ همه می‌گفتند «آیت‌الله خمینی»!

 

سال 59 به یکی از اساتید یهودی آلمان گفتم: «استاد! چرا رسانه‌های شما نمی‌گویند امام خمینی»؟

خنده‌ای کرد و گفت: «آخر ما بعضی چیزها را متوجه شدیم»!

کیف‌اش را باز کرد و یک کتاب درآورد. ترجمۀ آلمانی کتاب «ولایت فقیه» امام بود. گفت: «آقای خمینی یک تئوری جهانی دارد. وقتی ما بگوییم "امام"، ایشان بین کشورهای دنیا شاخص می‌شود. چون کلمۀ "امام" قابل ترجمه نیست. ولی وقتی بگوییم "رهبر"، این کلمه در فرهنگ غرب بار منفی دارد. دیگر ما ایشان را کنار استالین و موسیلینی و هیتلر قرار می‌دهیم. کلمۀ "رهبر" به نفع ما و کلمۀ "امام" به نفع آقای خمینی است. از طرف دیگر اگر ایشان یک جایگاه دینی دارد، ما به ایشان می‌گوییم "آیت‌الله"، اما "امام" یک بار معنوی دارد! از طرفی ایشان آن طور می‌شود امام امّت اسلامی که مسلمان‌های دنیا را دور خودش جمع بکند».

با این صراحت این را به من گفت.

 

یک رسانۀ غربی یا شرقی را پیدا نمی‌کنید که گفته باشد «امام خمینی». آن موقع ما امتحان کردیم ببینیم آیا رسانه‌های غربی می‌پذیرند که ما یک آگهی بدهیم به نام «امام خمینی»؟ می‌خواستیم 60،000 مارک بدهیم که یک آگهی چاپ کنند، امّا قبول نکردند!

 

شهریور 58 که شهید بهشتی در مجلس خبرگان قانون اساسی، کلمۀ امامت را در قانون اساسی گذاشت، ریاست آن مجلس با آقای منتظری بود. امام خمینی به منتظری گفتند: «شما نمی‌توانی مجلس را اداره کنی، برو کنار، آقای بهشتی اداره کند».

وقتی شهید بهشتی آمد اصل پنجم را مطرح کند که ولی فقیه نایب امام زمان و «امام» امت اسلامی است، کشور به هم ریخت. بازرگان که نخست وزیرِ دولتِ موقت بود، استعفای دسته‌جمعی دولت را اعلام کرد. امیرانتظام که معاون نخست وزیر و سخنگوی دولت بود،  اعلام کرد که مجلس خبرگان قانون اساسی باید منحل شود! خلاصه سرِ همین یک کلمه (امام) کشور به هم ریخت!

 

امامت‌محوری، امّت‌گرایی، عدالت‌گستری، و دوقطبی «مستکبرین – مستضعفین» اساس تئوری امام خمینی (ره) بود.

پنج روز بعد از رحلت امام خمینی (ره)، مرحوم هاشمی در نخستین نماز جمعۀ بعد از امام، دو جمله راجع به ولایت فقیه گفت:

1- «ما نمی‌خواهیم بعد از رحلت امام خمینی به جانشین ایشان "امام" بگوییم». بر سر امامت محوری در جامعۀ اسلامی، این همه با غرب و شرق دعوا داشتیم، تا حدی که شهید بهشتی (ره) در این راه قربانی شد؛ قانون اساسی پنج بار روی امامتِ ولی فقیه تأکید کرده؛ امام خمینی (ره) این را از سال 48 مطرح فرموده؛ آن وقت هاشمی رفسنجانی میگوید که دیگر تمام شد!

به اسم اعزاز امام خمینی (ره) گفتند که به جانشین ایشان نمی‌گوییم امام! انگار یکی به شما بگوید که من چون خیلی شما را دوست دارم، افکار شما را می‌خواهم با شما دفن کنم!

2- جملۀ دوم هاشمی این بود : «خبرگان مرجع تعیین نکرده است». یعنی جانشین امام خمینی نه مرجع است و نه امام. به نظر شما اگر بنا بود استکبار جهانی یک نماینده بفرستد تا بعد از رحلت امام، نهضت امام خمینی (ره) را دچار تزلزل کند، آن نماینده بیش از این می‌توانست کاری انجام دهد؟!

 

وقتی هاشمی به جای عنوان «امام» از واژۀ «رهبر» استفاده کرد، «امّت» شد «ملّت»؛ یعنی عملاً سیستم ملت-رهبر انگلیسی‌ها در کشور نهادینه شد و ساختار الهیِ امت-امامت که یادگار امام خمینی (ره) بود، کنار گذاشته شد.

 

وقتی «امّت» شد «ملّت»، عناصر امّت یعنی «خواهران و برادران قرآنی» -که وظایفی مثل امر به معروف و نهی از منکر نسبت به هم دارند-، تبدیل شدند به عناصر ملّی یعنی «شهروند» و « هموطن».

 

اما کلمۀ سوم یعنی «عدالت» را هم هاشمی رفسنجانی از صحنه کشور حذف کرد.

مقدس‌ترین کلمه‌ای که هاشمی در دوران ریاست‌جمهوری‌اش ابداع و به نظام اسلامی تحمیل کرد، کلمۀ «توسعه» بود! فرق عدالت و توسعه این بود که «عدالت» را خدا، پیامبر (ص) و حضرت امیر (ع) تعریف می‌کنند، اما «توسعه» را صندوق بین‌المللی پول، بانک جهانی و صهیونیست‌های عالَم تبیین می‌کنند!

 

در عرصۀ بین‌الملل هم دو کلیدواژۀ قرآنی «مستکبرین» و «مستضعفین» را هاشمی عوض کرد و گفت که «مستکبرین» فحش و توهین‌آمیز است! به جایش بگوییم «قدرت‌های جهانی»! خب وقتی گفتی «مستکبرین» باید با آن‌ها «مبارزه» کنی، اما وقتی گفتی «قدرت‌های جهانی» باید با آن‌ها «تعامل» کنی!

«مستضعفین» را هم کردند «قشر آسیب‌پذیر»؛ یعنی آدم‌های بی‌عرضه‌ای که خودشان پذیرای آسیب‌اند!

 

پنج کلیدواژۀ قرآنی امام خمینی (ره) که اساس گفتمان نهضت اسلامی بود، توسط هاشمی رفسنجانی تغییر پیدا کرد به همان کلیدواژه‌هایی که دشمنان می‌خواستند.

تا موقعی که کلیدواژه‌های قرآنی امام خمینی –که در رأس آن‌ها امام بودنِ ولی فقیه است- احیا نشود، هر کاری که بکنیم، وصله‌پینه کردن است.

 

شما هر لعنی که به دشمنان و منافقان بکنید، این قدر جگرشان نمی‌سوزد که بگویید «امام خامنه‌ای».

 

مشکل این است که همه می‌گویند «دیگران بگویند ما هم می‌گوییم!». اصولگراها می‌گویند صداوسیما شروع کند، ما هم می‌گوییم! صداوسیما می‌گوید ما که از روحانیون نمی‌توانیم جلو بیفتیم! روحانیون می‌گویند تا مدیران ارشد نظام خودشان نگویند که ما نمی‌توانیم جلوی مردم بگوییم! مدیران ارشد می‌گویند وقتی جوانان انقلابی هم نمی‌گویند، ما بگوییم و هزینه بدهیم؟! و الی آخر.

 

بعضی هم می‌گویند که نگوییم، چون قبلاً کسی (حشمت‌الله طبرزدی) این کار را کرده و سابقۀ بدی در ذهن مردم بر جای گذاشته است!

خب حزب اللهی‌ها باید پرچمدار این کار شوند که این کار به اسم آن‌ها ثبت شود و آن سابقه پاک شود.

 

شهید آیت‌الله سید محمدباقر حکیم وقتی رفت در نجف مستقر شد، از آن‌جا نامه نوشت به «حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای»؛ درست یک هفته بعد او را شهید کردند!

آن مرد بزرگ می‌فهمد که باید از آن‌جا پیغام دهد «امام خامنه‌ای»؛ سید حسن نصرالله می‌فهمد در سخت‌ترین شرایطی که دارد، باید بگوید امام خامنه‌ای؛ اما ما این‌جا در پناه نظام نشسته‌ایم و نمی‌گوییم!

 

اگر نعمت خدا را قدر ندانیم، می‌فرماید «انّ عذابی لشدید». روز قیامت هم آن‌جا ندا داده می‌شود که «وقفوهم انّهم مسئولون، ما لکم لا تناصَرون». هی حرف را انداختند از این طرف به آن طرف و میراث بنیان‌گذار انقلاب اسلامی را به باد فنا دادند.

 

ادامه ندارد!
مشارکت در بحث() تاریخ نگارش: یکشنبه 1398/10/22 - ساعت: 13:09

صفر تا صدِ یک سقوط

بسم الله النّور

 

 ۱- همزمان با اقدام سپاه در هدف قرار دادن پایگاه امریکایی عین‌الأسد، مسئولین پدافند هوایی، درخواست ممنوعیت پروازی می‌دهند، اما مورد موافقت قرار نمی‌گیرد که خیلی عجیب است!

مگر امکان دارد که کشور در حال جنگ موشکی و آماده باش ۱۰۰% باشد، اما پرواز هواپیماها در شرایط کاملاً عادی برقرار باشد؟!

کاملاً مشخص است که اگر ممنوعیت پروازی برقرار می‌شد، هرگز این اتفاق تلخ رخ نمی‌داد و جان انسان‌ها محفوظ می‌ماند؛ پس باید قبل از همه، با تصمیم‌گیرندگان بی‌تدبیر برخورد شود.

 

۲- هواپیمای اوکراینی نقص فنّی داشته و مهندس پرواز ایرانی، چک‌لیست پرواز را امضا نمی‌کند و به آن اجازۀ پرواز نمی‌دهد؛ اما مهندس اوکراینی (بخوانید کشور اوکراین) مسئولیت را برعهده می‌گیرد.

 

۳- هواپیمای اوکراینی ۱۱۰% بنزین داشته است!!! با توجه به این‌که قیمت بنزین به صورت بین‌المللی محاسبه می‌شود، این‌گونه بی‌محابا بنزین زدن عجیب است و این سؤال پیش می‌آید که مگر بنا بوده هواپیما به یک بمب تبدیل شود؟

 

۴- وقتی مشخص می‌شود که هواپیما اضافه‌بار دارد، خلبان حاضر نمی‌شود از بنزین هواپیما بکاهد و بخشی از بارهای مسافرین را تخلیه می‌کند تا با پرواز دیگری به مقصد برسد!

 

۵- امریکا اعلام کرده که ۵۲ نقطه از کشور ایران را مورد هدف قرار خواهد داد و به دلیل آماده باش ۱۰۰%، سطح آمادگی (و حساسیّت) سامانه و نیروهای پدافند در بالاترین حد بوده است.

 

۶- در سامانه اعلام شده است که موشک‌های کروز دیده شده، که می‌توانسته از سیگنال‌های القایی باشد، اما همین اعلام کافی است تا متصدّیان پدافند آمادۀ برخورد باشند.

 

۷- هواپیمای اوکراینی، در هنگام اوج گیری، از کریدور پروازی خود خارج و به سوی یکی از مراکز حسّاس سپاه تغییر مسیر می‌دهد. خلبان گزارشی از تغییر مسیر به برج مراقبت نمی‌فرستد و در پی آن، فرودگاه نسبت به این تغییر مسیر بی‌تفاوت  می‌ماند و خبری به سامانه‌های پدافند مخابره نمی‌کند!

 

۸- باید دید که آیا خلبان قصد عملیات انتحاری داشته یا خیر؟ بازبینی جعبه‌سیاه و شنیدن آخرین صداهای کاک‌پیت و آخرین تصمیماتی که خلبان گرفته، می‌تواند به حل این مسئله کمک کند. (شایان ذکر است که فرقۀ ضالۀ «داعش» در اوکراین فعال است.)

 

۹- در آن شرایط بحرانی که از وضعیت کشور و سامانه پدافند تشریح شد، اپراتور سامانۀ موشکی، هواپیما را موشک کروز تشخیص می‌دهد و طبق پروتکل، بلافاصله تلاش می‌کند استعلام بگیرد و برای شلیک مطمئن شود؛ اما ارتباط میسّر نمی‌شود و همین عدم برقرای تماس هم مشکوک است و باید بررسی شود.

 

۱۰- خطای بزرگ: اپراتور فقط ۱۰ ثانیه فرصت تصمیم‌گیری داشته است، اما حق نداشته قبل از مطمئن شدن شلیک کند؛ اما او این اشتباه وحشتناک را انجام می‌دهد.

به زعم بنده، اپراتور یک فرد بزدل و ترسو بوده که فقط خواسته موشک احتمالی به طرفش نرود!

نکته: مشکلات و ابهامات موجود، این حماقت اپراتور را توجیه نمی‌کند! وقتی پرواز ممنوع اعلام نشده و سامانه در نزدیکی یک فرودگاه مستقر بوده است، اپراتور فقط در صورت اطمینان می‌توانسته دکمه را فشار دهد ولاغیر؛ پس در هر صورت این شخص – هر که هست – گناه‌کار است و باید مطابق مقرّرات و بدون ارفاق با او برخورد شود!

 

۱۱- سردار حاجی زاده، فرمانده نیروی هوا فضای سپاه که در مأموریت موشکی غرب کشور بوده است، با کنار هم گذاشتن یک شلیک پدافند و سقوط هواپیما، این احتمال را می‌دهد که هواپیما مورد اصابت واقع شده باشد و بلافاصله موضوع را به فرماندهان اطلاع می‌دهد.

 

۱۲- ستاد کل نیروهای مسلح وارد عمل می‌شود، تیم سامانۀ پدافند را بازداشت می‌کند، و ضمن تشکیل جلسۀ شورای عالی امنیت ملی، به پیشنهاد دریادار شمخانی، دبیر شورا، تصمیم می‌گیرند که خبر مسکوت بماند.

 

۱۳- در حین بررسی­های ستاد کل نیروهای مسلح، سازمان هواپیمایی کشوری با قاطعیت اعلام می‌کند که سقوط بر اثر نقص فنی بوده است و چون چهار گمانه برای سقوط بوئینگ وجود داشته است، تأکید سازمان هواپیمایی کشوری بر ابهامات و شک و شبهۀ تیم بررسی کننده می‌افزاید.

 

۱۴- تحقیقات با سرعت جلو می‌رود و ظرف ۴۸ ساعت به نتیجه می‌رسد که زمان خوبی به حساب می‌آید. نتیجه اما بسیار تلخ است: هواپیما با موشک سامانۀ پدافند سرنگون شده است.

نکته: در ارتفاع کم معمولاً از موشک‌هایی استفاده می‌شود که در مجاورت شیء پروازی منفجر شود، نه این‌که به آن اصابت کند، تا ترکش‌های موشک، شیء پروازی را منهدم کند، به همین دلیل هواپیما بلافاصله سقوط نکرده و ابهام ایجاد شده است.

 

۱۵- خبر به فرماندهی کل قوا، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای ارائه می‌شود و معظم‌له دستور می‌دهند که سریع و شفاف به مردم اطلاع رسانی شود.

 

۱۶- ستاد کل نیروهای مسلح موضوع را طی بیانیه‌ای رسانه‌ای می‌کند و از سپاه می‌خواهد تا مردم را از طریق تلویزیون آگاه سازند و سردار حاجی زاده مأمور این کار می‌شود.

 

۱۷- سردار حاجی زاده در شبکه خبر حاضر می‌شود و فروتنانه مسئولیت اتفاق را برعهده می‌گیرد. این سردار که عمر خود را در مجاهدت و دفاع از میهن و مردم گذرانده است، فروتنانه، حتی قصور و تقصیر دیگر دستگاه‌ها را نیز بر عهده می‌گیرد.

آیا فاجعۀ قطار سمنان و مشهد و کشته شدن زائران را به خاطر دارید؟ آیا آن‌جا کسی عذرخواهی کرد؟ در حوادث مختلفی که این سال‌ها در دولت‌ها رخ داده و در برخی از آن­ها حتی ردّپای خیانت هم دیده می‌شد، آیا کسی عذرخواهی کرده است؟

این‌جاست که این‌جانب به احترام این سردار عزیز تمام قد می‌ایستم.

 

 

۱۸- در حال حاضر کارشناسان نظامی، قضایی، امنیتی و کشوری در حال بررسی همه‌جانبۀ ماجرا هستند تا همۀ قصور و تقصیرها جمع بندی، اعلام و رسیدگی شود.

 

 

با آرزوی غفران الهی برای شهیدان و جان‌باختگان؛ و با آرزوی صبر، اجر و سلامتی برای بازماندگان و داغ‌داران.
نظرات() تاریخ نگارش: چهارشنبه 1398/10/18 - ساعت: 10:35

چند نکتۀ کلیدی از حملۀ سپاه به پایگاه امریکایی عین‌الاسد

بسم الله القاصم الجبّارین

 

۱- این همان پایگاهی است که ترامپ گفته بود: «ایالات متحده یک پایگاه بسیار ویژه و گران‌قیمت در آن‌جا ساخته که بیلیون‌ها دلار هزینه داشته است. ما از عراق خارج نمی‌شویم، مگر این‌که هزینۀ آن‌جا را بدهند».

 

۲هشت دقیقه قبل از شلیک نخستین موشک سپاه، ترامپ توئیت زده بود: «چه خبر از انتقام سخت؟ ما همچنان منتظریم».

 

۳ترامپ ساعتی بعد از حملۀ موشکی قرار سخن‌رانی داشت که آن را لغو کرد و لحن توئیت‌های بعدی‌اش آرام شد!

 

۴اگر بنا بود امریکا پاسخی به انتقام ایران بدهد، ولو محدود و فقط در عراق، باید از همین پایگاه عین الاسد اقدام می‌کرد!

 

۵اگرچه عملیات با ساعت شهادت سردار سلیمانی هم‌زمان بوده است، اما طبق هدف‌گذاری دوّم طراحان عملیات، حملۀ سپاه به این پایگاه در شب انجام شد تا حتی‌المقدور فقط به انهدام سلاح‌ها و تجهیزات پایگاه بینجامد و سربازان کمتری (که اغلب از اقشار فقیر و محروم امریکا هستند) کشته شوند.

 

۶اساساً دولتمردان امریکا، بر خلاف شهروندان امریکایی، از کشته شدن سربازان و حتی ژنرال‌هایشان ناراحت نمی‌شوند، و برعکس، از انهدام تجهیزات‌شان ناراحت شده، احساس شکست می‌کنند.

حتی امریکایی‌ها پیغام داده بودند که اگر می خواهید انتقام بگیرید، شبیه ما عمل کنید و از ژنرال‌های ما بکشید!!!

 

۷آماده‌باش پایگاه و موشک‌های - مثلاً - پیش‌رفتۀ پاتریوت، نتوانست حتی یکی از موشک‌های سپاه را متوقف کند و همه به هدف نشستند.

 

و ما النّصر الّا من عند اللّه العزیز الحکیم.
مشارکت در بحث() تاریخ نگارش: جمعه 1398/10/13 - ساعت: 14:52

از شهادت سردار سلیمانی تا نابودی رژیم صهیونیستی

بسم ربّ الشّهداء و الصّدّیقین

اشاره: همیشه سردار سلیمانی را شهید می‌دیدم، اما امروز که او به آرزوی دیرینۀ خود رسیده و پاداش چهل سال مجاهدت فی‌سبیل‌الله را گرفته است، شهادتش در باورم نمی‌گنجد.

 

۱- قبل از هر چیز اجازه می‌خواهم شهادت حاج قاسم عزیز را به محضر مبارک ولی امر مسلمین جهان، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مدّ ظلّه العالی) تبریک و تسلیت عرض کنم.

۲اگرچه شهادت سردار سلیمانی برای ما بسیار سنگین است، اما می‌خواهم نکته‌ای عرض کنم که دل امّت شهید پرور شاد شود: فرض کنید صبح جمعه 13 دی 1398 خبر می‌رسید که سردار سلیمانی بر اثر سکتۀ قلبی دار فانی را وداع گفته است، آیا چنین پایانی، شایستۀ سردار دلاورمان بود؟ حاج قاسم سلیمانی عاشق شهادت و این فوز عظیم برازندۀ ایشان بود و خوشا به‌حال او که زندگی‌اش با سعادت و مرگش با شهادت رقم خورد!

۳- پیام اقدام زبونانۀ امریکا، شکست این کشور در جنگ اقتصادی علیه جمهوری اسلامی است؛ چه اگر امریکا در جنگ اقتصادی به توفیقی رسیده بود و به پایانش امیدی داشت، وارد این بازی خطرناک نمی‌شد.

۴همچنین امریکا با اقدام به ترور سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، نشان داد که از کشور عراق ناامید شده و قصد ترک این کشور را دارد و این اقدام به عنوان آخرین لگدپرانی او ارزیابی می‌شود.

۵معتقدم این نخستین حماقت واقعی «دونالد ترامپ» است و حماقت‌های قبلی او کم و بیش نمایشی بود؛ ضمن این‌که این اشتباه راهبردی، از قبیل حماقت‌های همیشگی دولت امریکاست و طبق معمول این بار هم غلط بودن محاسبات‌شان به سرعت آشکار خواهد شد.

به نظر حقیر، بر خلاف آنچه از روی تاکتیک وانمود می‌کنند، ترور سردار سلیمانی کار شخص ترامپ نیست، بلکه این تصمیم را دولت امریکا گرفته است و اولین قدم را آن زمان برداشتند که بی‌شرمانه اعلام کردند «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» تروریست است.

۶با این حال، بنده مرگی زشت و سخت برای این مردک (دونالد ترامپ) پیش‌بینی می‌کنم.

۷کسانی که در داخل کشور بر طبل مذاکره و تعامل با امریکا می‌کوبند و با این دستاویز، همچنان بر تصویب قراردادهای زیان‌بار و تحمیل خسارت‌های فراوان به کشورمان تأکید دارند؛ اگر خود را به خواب نزده‌اند، امیدوارم شهادت حاج قاسم سلیمانی از خواب غفلت بیدارشان کند!

۸اما آنچه تردید ناپذیر است، فتوحات بزرگ به برکت خون شهیدان است و بدون شک، برکت خون این شهید، به اخراج امریکا و عواملش از کلّ منطقه و نابودی زودرس رژیم صهیونیستی خواهد انجامید!

 

نصر من الله و فتحٌ قریب و بشّر المؤمنین.
نظرات() تاریخ نگارش: چهارشنبه 1398/10/4 - ساعت: 16:42

دولت مشکوک !

بسم الله النّور

 

۱- با کدخدا مذاکره می‌کنیم همۀ تحریم ها را برمی‌داریم. (موقع انتخابات)

۲- دلواپسان چشم ندارند موفقیّت دولت را ببینند. (هنگام تذکرات حزب الله و امام امت) 

۳- امضای (جان) کری تضمین است. (موقع تذکرات حقوقی) 

۴- تاریخ به احترام ظریف خواهد ایستاد! (بلافاصله بعد از تصویب برجام)

۵- بعضی‌ها خیال می‌کنند دنیا فقط امریکاست! (بعد از خروج امریکا از برجام)

۶- اروپا کنار برجام می‌ماند! (هنگام تذکر امام خامنه‌ای در مورد بی‌اعتمادی به اروپا)

۷- متأسفانه اروپا به تعهدات خود عمل نکرد. (وقتی آبروی‌شان رفت)

۸- باید FATF و CFT را بپذیریم و کلی تعهدات جدید بدهیم. (در کمال پررویی و کاملاً مشکوک)

۹- ما یک‌تنه به تعهدات برجامی خود عمل می‌کنیم. (اصرار به ادامه راه غلط و ذلّت‌بار)

۱۰- ژاپن کنار برجام می‌ماند. (ژاپن خودش گفته طبق نظر امریکا رفتار می کند!)

۱۱- وعده‌هایی که دادم در زمان صلح بود، الان جنگ است. (گفته بود برجام سایۀ جنگ را برمی‌دارد، اما بنا به اعتراف خودش یک جنگ به کشور نحمیل کرد!!!)

۱۲افغانستان کنار برجام می‌ماند. (احتمالاً یک سال بعد)

۱۳دورۀ ما تمام شد، دیگر خود دانید. (سال 1400)


علی برکت الله!
مشارکت در بحث() تاریخ نگارش: دوشنبه 1398/10/2 - ساعت: 11:31

روح الله زم چگونه دستگیر شد؟!

بسم الله النّور 

پیش‌درآمد: اگرچه این خبر را در همان ایام اربعین در کانال تلگرامی پیرنگ منتشر کردم و خبر این‌جانب مبنی بر این‌که زم عملیات دستگیری خود را با مانور آموزشی سرویس هدایتگرش اشتباه گرفته، به تیتر خبرگزاری‌ها تبدیل شد، اما چون در وبلاگ منتشر نشده است و هنوز خیلی‌ها از چگونگی دستگیری روح الله زم می‌پرسند؛ این یادداشت منتشر می‌شود.

 

 

روح الله زم از دو سال پیش در رصد کامل نهادهای اطلاعاتی ایران قرار داشت و در این زمینه همکاری و هماهنگی نزدیکی بین شورای عالی امنیت ملی، شورای هماهنگی اطلاعات، وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه وجود داشته است.

زم بیش از شش ماه توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، تحت فریب اطلاعاتی قرار گرفت.

روح الله زم برای تمام ملاقات‌های خود، حتی برای کوچک‌ترین آن‌ها، با سرویس جاسوسی فرانسه هماهنگ می‌کرد و فقط وقتی که آن قرار توسط سرویس جاسوسی فرانسه تأیید می‌شد، ملاقات را انجام می‌داد.

در طرح فریب سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، افرادی در داخل کشور که هدایت شده نیروهای امنیتی و اطلاعاتی بودند، با زم ارتباط داشتند و قرار شد هرچه زودتر با این افراد در یک کشور ثالث دیدار کند. 

با نزدیک شدن اربعین، افراد هدایت شده به روح الله زم گفتند که ما به دلایل (...) فقط در ایام اربعین می‌توانیم از ایران خارج شویم و در این زمان بهانه خوبی برای عزیمت به عراق داریم تا کسی شک نکند و بتوانیم به راحتی با شما در عراق دیدن کنیم.

روح الله زم که تحت هدایت سرویس جاسوسی فرانسه قرار داشت، فریب خورد و از فرانسه عازم کشور اردن شد و بعد از توقفی کوتاه، عازم عراق و وارد فرودگاه بغداد شد. 

همزمان مأمور پرونده او در سرویس جاسوسی فرانسه، در عراق حاضر شد و در سفارت فرانسه در بغداد با یکدیگر ملاقات کردند.

زم پس از توجیه کامل توسط افسر اطلاعاتی خود، جهت ملاقات با منابع مورد نظر عازم شهر اربیل در کردستان عراق می‌شود.

نیروهای اطلاعات سپاه در فرصت مناسب، با آرامش کامل او را محاصره و دستگیر می‌کنند.


روح الله زم وسایل ارتباطی و الکترونیکی مختلفی به همراه داشته است؛ از جمله: تبلت، لپتاپ، چند دستگاه تلفن هوشمند، هارد، فلش، دوربین و ...؛ که همه وسایل توسط نیروهای اطلاعات سپاه ضبط می‌شود.


زم تا چند ساعت در شوک کامل به سر برده بوده و قدرت تجزیه و تحلیل اتفاقی که برایش رقم خورده بود را نداشته است. باور این‌که با وجود حمایت سه سرویس جاسوسی مدعی ابرقدرتی، به تله فریب نیروهای سپاه بیفتد برایش سخت بوده و حتی در دقایقی گمان کرده که این یک نوع مانور آمادگی - آموزشی از طرف سرویس‌های اطلاعاتی هدایتگرش می‌باشد.

وقتی مطمئن می‌شود که توسط سپاه دستگیر شده، به غلط کردن می‌افتد و می‌گوید: «پشیمانم، اشتباه کردم»!


در اصل این صرفاً روح الله زم نیست که توسط اطلاعات سپاه ضربه خورده است، بلکه سه سرویس جاسوسی آمریکا، رژیم صهیونیستی و فرانسه ضربه سخت اطلاعاتی و شکست خورده‌اند؛ به ویژه سرویس جاسوسی فرانسه، که مسئول مستقیم هدایت زم بوده است.


وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَیرُ الماكِرینَ.

(آل‌عمران - ۵۴)
مشارکت در بحث()